Jak se správně starat o čepice Castellon

Jak se starat o naše čepice?

Pokud jste zakoupili v našem e-shopu čepici, bekovku nebo klobouk, rádi bychom vám ještě dali vědět, jak se o pokrývku hlavy co nejlépe starat, aby vydržela jako nová po dlouhou dobu. Etiketu se symboly, případně postupem čištění, praní, sušení a žehlení sice naleznete přibalenou u čepice, ale péči o tento módní doplněk není radno zanedbat, proto si pročtěte pár následujících řádků.

 WhatsApp Image 2020-06-02 at 15.04.41

Obecně lze říci, že čepice jsou choulostivé na okolní vlivy a čištění rády nemají. A pračku už vůbec ne. Prosíme tedy, na praní v pračce u všech našich produktů raději ani nepomýšlejte. Dáme vám tipy, jak čepici vyčistit, pokud se stane nehoda a čepice se ušpiní.

 

Prevence

Čepice musí snášet tolik drsných podmínek – parné slunko, déšť (ba i vlhkost, která jde zespoda, pokud se hlava zpotí), roztahování, změny teplot.

Velmi jednoduchá, ale zato účinná rada, je prostě čepici před nečistotami a vnějšími vlivy chránit. A nejen před nečistotami, ale také před promoknutím, před jakoukoliv manuální deformací a velkým vedrem. Například také doporučujeme nenechávat čepici uvnitř auta, do kterého paří letní slunce.

 

Charakteristika jednotlivých materiálů

Nelze vypsat každou jednu charakteristiku daného materiálu a také vždy záleží na mnoha dalších faktorech. Proto chceme vypíchnout alespoň ty nedostatky (ale i přednosti), se kterými byste se mohli u našich pokrývek hlavy setkat.

Bavlněné pokrývky hlavy mohou být nestálobarevné a mačkavé. Vlna je naopak citlivější na srážlivost. Na druhou stranu – dobře drží tvar. Dá se i trochu zmáčknout a vrátí se víceméně do své původní podoby, přesto mačkání či ohýbání nedoporučujeme. Přírodní kožešiny, třeba v mysliveckých ušankách nebo v norkách, jsou také citlivé materiály, které mají tendenci se srážet. Oproti tomu letní klobouky a čepice jsou přeci jen z odolnějších materiálů. Ty je v případě potřeby možné i zlehka přežehlit na nejnižší stupeň teploty na žehličce.

Složení každé pokrývky hlavy v našem e-shopu je uvedené u výrobku, stejně tak cedulka s pokyny ohledně praní, sušení a žehlení.

Jedinou výjimku tvoří náš klobouk pro děti. Technologie stříbrných iontů SILVERPLUS® na modré vnější vrstvě má hydrofobní ošetření (brání průniku kapek ve struktuře tkaniny) na bázi fluoroakrylového polymeru Teflon ™. Voda a vnější vlhkost neproniknou do textilu

Co když budu muset přistoupit k čištění či sušení?

Vyberete-li si správnou velikost, ani vítr by vám čepici neměl z hlavy odvát :-) Přesto vezměme v úvahu, že vám čepice prostě spadla a čirou náhodou do louže či bláta, je proto mokrá a špinavá. Takové neštěstí!

Čepice do pračky? V žádném případě! Doporučujeme čištění v čistírnách, kde jsou na tyto případy vybaveni a měli by vědět, jak se k čepicím a kloboukům chovat.

Menší fleky a nečistoty zvládnete vyčistit vy sami doma. Stačí lehce navlhčený hadřík, kterým jemně špínu odstraníte. Nepoužívejte agresivní čistící prostředky, mohly by mít vliv na barvu nebo tvar čepice. Po čištění může čepice zůstat vlhká, čepici ale nesušte v žádném případě ani v sušičce, ani na kolíčku na šňůře na prádlo. Ideální postup sušení je umístit čepici například pod radiátor, kde lehce proudí teplý vzduch. Neumisťujte čepici na kamna, na radiátor ani na slunce. Po usušení čepici nežehlete.

 Castellon-hatsandcaps

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení